E-Devletten Yurtdışı Telefon Kaydı Kontrolü Yapmak Mümkün
E-Devletten Yurtdışı Telefon Kaydı Kontrolü Yapmak Mümkün
03 Temmuz 2013

E-Devletten Yurtdışı Telefon Kaydı Kontrolü Yapmak Mümkün

Yapılan yeni düzenleme ile yurtdışından telefon getiren ve bunları pasaportlarına kayıt edenler 2 yıllık süre sınırlamasını e-Devlet Kapısı üzerinden kontrol edebilecek.

Son yıllarda yurtdışından telefon getiren kişi sayısının artması devleti bazı önlemler almaya itmişti. Bu önlem kapsamında önce telefon getirmeye belli sınırlamalar geldi. Bu sınırlamaya göre her bir kişi kendi adına 2 yıldasadece 1 telefon getirebiliyor.

Sektörü düzenleyen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun dünuygulamaya soktuğu yeni hizmetle beraber isteyen herkes 2 yıllık süre kontrolünü e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilecek.

TC Kimlik Numarası ile e-Devlet Kapısı internet sitelerine giren kullanıcılarson iki yıl içerisinde onaylanmış ya da onay bekleyen bir başvuru olup olmadığını görebilecek.

Bu sayede başkalarının adına telefon kayıt edilip edilmediği de ortaya çıkacak. Hatırlarsanız yine BTK geçtiğimiz günlerde adınıza kaç GSM hattı olduğunu görebileceğiniz bir servisi de kullanıma sunmuştu.çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

IBC Tank Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Taksi Düz Tabanlı Silolar Çorlu Tur Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Web Tasarım Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Kanal Açma Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Ev Temizliği Çorlu Halı Yıkama Bölme Duvar Sistemleri Çorlu Hukuk Bürosu Çorlu Cam Balkon Çorlu Kreş ve Anaokulu Evden Eve Nakliyat Yanma Davranımı Test Cihazları Çorlu Matematik Kursu Çorlu Kompresör Çorlu Mobilya Tekirdağ Köftesi сглобяема къща Çorlu Havalandırma Çorlu Pilav Çorlu Halı Yıkama Çorlu Klima Servisi