Tekirdağ'da Mahalle İftarlari Başladi
Tekirdağ'da Mahalle İftarlari Başladi
23 Haziran 2015

Tekirdağ'da Mahalle İftarlari Başladi

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından “Ramazan Buluşması” adı altında yapılan mahalle iftarları başladı.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından “Ramazan Buluşması” adı altında yapılan mahalle iftarları başladı.

İlk olarak Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Altınova Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine yaklaşık 500 vatandaş katılarak iftarlarını açtı. Altınova Mahallesi muhtarlığında yapılan iftara Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve çok sayıda Süleymanpaşa’lı katıldı. İftar öncesi vatandaşlarla sohbet eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, katılımdan memnun olduğunu ifade ederek, “İftarlarımızı bir gelenek olarak yapıyoruz bunu geçen sene de aynı şekilde yaptık. 11 ayın sultanı ramazanda her akşam bir mahalle de sokak iftarları hazırlıyor Süleymanpaşa Belediyesi. Burada amacımız mahallenin bir masa etrafında birliğini dirliğini sergilemesi ve iftarlarını beraber açmasıdır. Buna vesile olduğumuz içinde son derecede mutluyuz. Bu sene biraz daha profesyonel bir sistem kurduk. Hiç beklemeden termobakslarımızla vatandaşlarımız sıcak biçimde yemeklerini servis alıyorlar” dedi.

Ramazan ayı boyunca Süleymanpaşa Belediyesi olarak çeşitli etkinlikler yapılacağından da bahseden Eşkinat, “Köyden mahalleye dönüşen noktalarımız da belediye olarak tiyatro getiriyoruz. Ramazan eğlencelerini yaşatıyoruz. Sahilde anfi tiyatroda Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri gerek müzik gerek tiyatro etkinlikleri yapıyoruz. Vatandaşımızın hoş bir ramazan geçirmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Ayriyeten simgesel ramazan davulcusu da manilerini söyleyerek Süleymanpaşa’nın çeşitli yerlerinde dolaşıyor” diye konuştu. Mahalle İftarlarının Ramazan ayı boyunca çeşitli mahallelerde yapılması planlanıyor.


çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çerkezköy Kombi Servisi Çorlu Dezenfeksiyon Çorlu Cep Telefonu Tamiri Çorlu Asansör Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Taksi Çorlu Taksi Düz Tabanlı Silolar Çorlu Tur Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Web Tasarım Çorlu Diş Doktoru Çorlu Kanal Açma Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Halı Yıkama Bölme Duvar Sistemleri Çorlu Cam Balkon Çorlu Kreş ve Anaokulu Çorlu Vip Oto Kiralama Çorlu Evden Eve Nakliyat Tekirdağ Köftesi Çorlu Pilav Çorlu Beyaz Eşya Servisi Çorlu Su Deposu Temizliği Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Çorlu Beyaz Eşya Servisi Çorlu Beyaz Eşya Servisi Çorlu Pilates Çorlu Cam Balkon Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Hukuk Bürosu Çorlu Beyaz Eşya Servisi Çorlu Fotokopi Makinesi Kiralama Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Otomatik Kepenk Lüleburgaz Otomatik Kepenk Çorlu Oto Kiralama