Google Kişisel Bilgileri Geliştiriciler Ile Paylaşıyor
Google Kişisel Bilgileri Geliştiriciler Ile Paylaşıyor
18 Şubat 2013

Google Kişisel Bilgileri Geliştiriciler Ile Paylaşıyor

Google’ın Play mağazası üzerinde yapılan alışverişlerde kullanıcıların verdiği ve başka bir 3. kişiye verilmemesi gereken bilgileri, geliştiricilere verdiği ortaya çıktı.

İnternet ve teknoloji devlerinden Google her geçen gün farklı bir iddia ile karşı karşıya kalıyor. Bu iddiaların kimi ürünler ve servisler hakkında olurken kimi de ürünlerin ve servislerin güvenliği hakkında oluyor. Google'ın sanal ve Android işletim sistemi için uygulama mağazası olan Play, şirketin güvenliği hakkında yeni bir iddianın ortaya çıkmasına sebep oldu.
İddiaya göre Google Play üzerinden yapılan alışverişlerde Google, kullanıcıların kişisel bilgilerini uygulama geliştiricileri ile paylaşıyor. Buraya kadar bir problem yok, Google zaten fatura ve vergi sistemi için kullanıcıların bilgilerinin bir kısmını geliştiriciler ile paylaşıyordu. Ancak iddia açıldığında Google'ın, kullanıcıların paylaşmaması gereken kişisel bilgilerinin tümünü geliştiriciler ile paylaştığı meydana çıktı.
Bu şekilde bir iddianın ortaya atılmasından sonra konunun uzmanları, verileri inceleyerek Google'ın gizlilik sözleşmesinde, kişisel bilgilerin paylaşılabileceği ancak bilgilerin ne kadarının paylaşılabileceği hakkında herhangi bir kısıtlamanın olmadığını ve kötü niyetli geliştiricilerin eline geçmesi halinde olumsuz sonuçların meydana gelebileceğini belirtti. Ayrıca bilir kişiler Google'ın sözleşmede daha net ifadeler kullanmasını ve kısa zamanda bu konu hakkında tedbirler alması gerektiğinin de altını çizdi.

Kaynak: http://shiftdelete.net/google-kisisel-bilgileri-gelistiriciler-ile-paylasiyor-43016.html


çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

IBC Tank Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Taksi Düz Tabanlı Silolar Çorlu Tur Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Web Tasarım Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Kanal Açma Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Ev Temizliği Çorlu Halı Yıkama Bölme Duvar Sistemleri Çorlu Hukuk Bürosu Çorlu Cam Balkon Çorlu Kreş ve Anaokulu Evden Eve Nakliyat Yanma Davranımı Test Cihazları Çorlu Matematik Kursu Çorlu Kompresör Çorlu Mobilya Tekirdağ Köftesi сглобяема къща Çorlu Havalandırma Çorlu Pilav Çorlu Halı Yıkama Çorlu Klima Servisi