Mehmet Bozdağ - Nuh'un Gemisi

Mehmet Bozdağ

Nuh'un Gemisi

Mehmet Bozdağ

Merhaba sevgili okuyucular, bu yazı benim ilk deneyimim. Bana bu sayfada yazma imkanı tanıdıkları için sitenin moderatörüne teşekkürlerimi sunarım. İlk yazının günahı olmaz. Şimdiden süç-i lisa edersem affola.

SİYASİ ÖZÇEKİM:

Mecliste onu sordum mecliste bunu sordum, koy gazeteye soru önergemi, paylaş sosyal medyada meclisteki konuşmamı oh mis. Peki ne dediler soru önergeme? Olumlu veya olumsuz bir cevap var mı? Aman canım boşver bak ben halkınım her daim yanında olan bir vekilim. Gel hadi gidelim işçilerimize destek olalım. Çek fotoğrafımı Sebastian! Tamam yeter bu kadar hadi size hayırlı grevler. İşçinin yanında durmak 5 dakika, gazetelerde haber 1 hafta. Sonuç: Mecliste gündem dışı konuşurum bir ara. Seçim zamanı: Ben halkımın her daim yanında olan bir vekilim, bakın gazetelere.

NUH’UN GEMİSİ

Bir kamu kurumu düşünün seçimle işbaşı yapmış, herkes ilkokul mezunu aralarında tek bir lisans mezunu var. Hal böyle olunca “ Ben bu işten anlamam sen okumuş adamsın yaparsın” diyerekten bütün işler okumuş adama yıkılmış durumda. Sanırsın Nuh’un gemisi. Madem insanlara hizmet için hiçbir faydan yok ne ararsın o zaman gemide? Bu gemi çoktan yola çıktı ama fazla gitmez, yakında su almaya başlar. Gemi kaptanı da atlar filikasına çeker gider. Bu saatten sonrasını da gemi sahibi düşünsün.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU VE ARAMA MOTORU

Ekmeleddin beyin cumhurbaşkanlığı için adı geçtiği ilk anda adını arama motoruna yazdığımda şu soruyla karşılaştım: “ Eklemedir koca konak mı demek istediniz?” Hal böyle olunca Deniz Baykal’ın sosyal medya hesabında cumhurbaşkanı adayının ismini dört defa yanlış yazması gayet doğal. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu’nunda Ekmeleddin beyi yolda görse tanıyacağını dahi sanmıyorum.

CUMHURBAŞKANI ADAYIM

Sosyal medya hesabımdan takip eden bilir. Daha önceki başkanlık döneminde hizmet yaptığına inanmadığım belediye başkanını seçim süresince sert bir şekilde eleştirmiştim. Fakat o kişi yeniden başkan seçildi. RASİM YÜKSEL’den bahsediyorum. Okul aile birliği başkanlığından spor kulübü başkanlığına, parti teşkilatı başkanlığından belde belediye başkanlığına oradan da ilçe belediye başkanlığına seçilen Rasim Yüksel’i cumhurbaşkanı adayım ilan ediyorum. Rasim başkanda bu kadar azim olduktan sonra bu işi de başarır yeter ki önünü açsınlar. Hep eleştirecek değiliz ya biraz da gönül alalım.

AH BE SÜHEYL BATUM

Süheyl Batum “Henüz kendisiyle konuşmadım fikrini de almadım ama benim adayım Emine Ülker Tarhan” demiş. Valla bende kendisiyle konuşamadım, aradım telefonlarıma çıkmadı dolayısıyla fikrini de alamadım ama benim adayım RASİM YÜKSEL. En azından ben adayımı aradım Sayın Batum onu da yapmamış.

RAMAZAN AYI ve ÇAĞRI FİLMİ

Yine ramazan ayı ve bu ayın olmazsa olmazı: ÇAĞRI filmi. Bu film kazara TRT arşivinden silinse ülke olarak ramazana giremeyeceğiz. Yahu bir şeyler değişse ya artık, yeni filmler çekilse  peygamberimizin hayatıyla ilgili. Eğer böyle devam ederse çok değil yüz yıl sonra insanlar Anthony QUİNN’i gerçek HZ. HAMZA zannedecekler.

GÜNDEM DIŞI BUNALTICI SICAKLAR 

Son zamanlarda herkesin birbirine sorduğu “ Sıcaklarla aran nasıl?” sorusuna vermek istediğim cevap: Çok bunaltıyor beni çok üzerime geliyor, ayrılmak istiyorum.

MANASI DERİN

Bir sinekle bir devlet adamı arasındaki benzerlik nedir? Sorusunun cevabı 19. Yüzyıldan hazırdır: İkisini de gazeteyle öldürebilirsin. Murat MENTEŞ

 

Mehmet BOZDAĞ

 

Mehmet Bozdağ Köşe Yazılarıçorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Evden Eve Nakliyat Flaş Buhar Saç Simülasyonu Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat Çorlu CNC Lazer Kesim Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Çilingir Çorlu İkinci El Eşya Çerkezköy Sıhhi Tesisat Çorlu Elektrik Bobibaj Profil Boru Çorlu CNC Çorlu OSGB Kırklareli OSGB