Mehmet Bozdağ - Dondurmam Gaymakam

Mehmet Bozdağ

Dondurmam Gaymakam

Mehmet Bozdağ

-          Hey sen dondurmacı!!!!

-          Buyrun başkanım hoşgeldiniz. Ne arzu edersiniz?

-          Hakkında şikayet var. Bu tezgahı buradan kaldıracaksın.

-          Ne şikayetiymiş bu başkanım? Neymiş şikayetin nedeni?

-          Dükkan önüne tezgah açamazsın. Kaldırım burası.

-          Peki başkanım haklısınız ama benim gibi daha bir sürü arkadaşının dükkanının önünde tezgah var hemde kaldırım üzerinde. Onlar da kaldırsın bende kaldırırım.

-          Ben onları bilmem. Senin hakkında şikayet var. Hemen dediğimi yap yoksa ceza keserim.

-          ( kesersin kesemezsin, yaparım yapamazsın, cart curt, kıl tüy, etme bulma dünyası, aldığımız nefes verdiğimiz soluk derken mekan kaymakamın odası)

-          Kaymakamım rahatsız ediyorum. Bir maruzatım olacaktı.

-          Oooo vatandaş!!! Gel otur şöyle, soluklan yahu nefes nefese kalmışsın. Hayırdır? Ne bu telaş?

-          Başkandan şikayetçiyim kaymakamım. Tezgahımı kapatmaya kalktı, ceza keserim diye tehtit etti. Benim gibi aynı durumda olan esnaflara denetleme dahi yapmayıp bana ahkam kesmeye kalktı. Başkan bana çifte standart uyguluyor kaymakamım şikayetçiyim.

-          Dur vatandaş. Sakin ol bir saniye. Çağıralım şu başkanı da derdi neymiş seninle öğrenelim.

-          ………….

-          Ooooo başkan hoş geldin. Anlat bakalım şu meseleyi de çözelim şu problemi.

-          Mesele böyleyken böyle, şöyleyken şöyle, yukarı aşağı, sağlı sollu, enlemine boylamına, falan filan kaymakamım.

-          Ama olur mu öyle şey başkanım. Fındık kabuğunu doldurmayan laf-ı güzaf sözlerle vatandaşın ekmeğine mani olunurmuy muş hiç? Hadi öpüşüp barışın başkanım, vatandaşım. Bir belediye başkanı vatandaşa engeller koymamalıdır, ona yol açmalıdır.

-          ( öpüşüp barışırlar)

-          -MUTLU SON-

Mehmet Bozdağ Köşe Yazılarıçorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Dezenfeksiyon Çorlu Cep Telefonu Tamiri Çorlu Asansör IBC Tank Çorlu Asansör Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Taksi Çorlu Taksi Düz Tabanlı Silolar Çorlu Tur Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Web Tasarım Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Kanal Açma Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyat Çerkezköy Ev Temizliği Çorlu Halı Yıkama Bölme Duvar Sistemleri Çorlu Cam Balkon Çorlu Kreş ve Anaokulu Evden Eve Nakliyat Yanma Davranımı Test Cihazları Çorlu Matematik Kursu Çorlu Kompresör Çorlu Mobilya Tekirdağ Köftesi сглобяема къща Çorlu Pilav Çorlu Oto Kiralama Çorlu Su Deposu Temizliği Çorlu Klima Servisi Merzifon Evden Eve Nakliyat Çorlu Beyaz Eşya Servisi Çorlu Beyaz Eşya Servisi Çorlu Pilates