E-Devletten Yurtdışı Telefon Kaydı Kontrolü Yapmak Mümkün
E-Devletten Yurtdışı Telefon Kaydı Kontrolü Yapmak Mümkün
03 Temmuz 2013

E-Devletten Yurtdışı Telefon Kaydı Kontrolü Yapmak Mümkün

Yapılan yeni düzenleme ile yurtdışından telefon getiren ve bunları pasaportlarına kayıt edenler 2 yıllık süre sınırlamasını e-Devlet Kapısı üzerinden kontrol edebilecek.

Son yıllarda yurtdışından telefon getiren kişi sayısının artması devleti bazı önlemler almaya itmişti. Bu önlem kapsamında önce telefon getirmeye belli sınırlamalar geldi. Bu sınırlamaya göre her bir kişi kendi adına 2 yıldasadece 1 telefon getirebiliyor.

Sektörü düzenleyen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun dünuygulamaya soktuğu yeni hizmetle beraber isteyen herkes 2 yıllık süre kontrolünü e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilecek.

TC Kimlik Numarası ile e-Devlet Kapısı internet sitelerine giren kullanıcılarson iki yıl içerisinde onaylanmış ya da onay bekleyen bir başvuru olup olmadığını görebilecek.

Bu sayede başkalarının adına telefon kayıt edilip edilmediği de ortaya çıkacak. Hatırlarsanız yine BTK geçtiğimiz günlerde adınıza kaç GSM hattı olduğunu görebileceğiniz bir servisi de kullanıma sunmuştu.çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çerkezköy Kombi Servisi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyatcorluhaber Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Çorlu Cam Balkon Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Hukuk Bürosu Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Otomatik Kepenk Lüleburgaz Otomatik Kepenk Çorlu Oto Kiralama Çorlu Taksi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Fotokopi Kiralama Serpantin İmalatı Kınıkoğlu Yapı Flaş Buhar Bodrum Elektrik Saç Simülasyonu

Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat

Çorlu CNC Lazer Kesim

Çorlu Evden Eve Nakliyat

Çorlu Çilingir