Akpolat: Bu Değirmenin Suyu Nereden Geliyor?
Akpolat: Bu Değirmenin Suyu Nereden Geliyor?
27 Şubat 2014

Akpolat: Bu Değirmenin Suyu Nereden Geliyor?

DSP’li Akpolat’tan Şok iddia: ‘’CHP, Kadın Kollarının yolunu kesip, Gençlik Kollarına da para teklif etti. ’’

Seçim sürecinin yaklaşmasıyla birlikte kızışan siyasi ortamda yeni bir dalga başladı. Ergene Demokratik Sol Parti (DSP) ve Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) seçimlerden sonra birleşeceğine ilişkin söylemlere açıklık getiren Sağlık Mahallesi Muhtarı ve DSP Ergene Belediye Başkan adayı Ali Rıza Akpolat çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ergeneyi sarsan bu habere ilişkin gazetemize açıklama yapan Akpolat şunları kaydetti; ‘’Seçimlerden sonra DSP ve CHP’nin birleşeceğine ilişkin asılsız haberler tamamen CHP’nin uydurmasıdır. Ben seçime girmeden öncede söylemiştim şimdi de söylüyorum, bana kim direk adaylık teklif ederse o partiyle birlikte yola çıkacağım dedim. Bu teklif DSP’den geldi. Ben neden kazandığım partiye nankörlük yapayım. Burada yola çıktım ve burada devam edeceğim. Çünkü 2015’te yapılacak olan genel seçimlerde hangi partinin iktidara geleceğinin garantisini kim verebilir? Belki DSP iktidar olacak. Zaten yapılan anketlere göre Türkiye genelinde en popüler partilerden birisi olarak gösteriliyor’’ dedi.

Konuşmasına devam eden Akpolat; ‘’CHP ile birleşecek olsaydım oradan aday adayı olurdum. Ben adaylık istedim, bunu da bana DSP verdi. Ben adaylığı kazanacağım ve yoluma partimde devam edeceğim. Başka bir partiye geçmek ya da birleşmemiz söz konusu değil. İlk aday bendim, ilk resmi adaylığı da ben aldım ve önce Allah izin verirse sonra da vatandaşlar takdir ederse ilk belediye başkanı da ben olacağım. Benim partim 2015’te iktidar olacak. Bir de hizmet yaparken iktidar ya da muhalefet diye bir şey yok, kanun herkes için geçerlidir. Kanunda ne diyor, belediyenin ödeneği İller Bankasından çıkar. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti’nde bağımsız belediye başkanları, DSP adayları, MHP adayları var. İlla iktidar veya muhalefetten olacaksa bu adaylar o zaman 55 partiyi de sandığa götürmeye ne gerek var?’’.

 ‘’Bu Değirmenin Suyu Nerden Geliyor? ‘’

Ergene CHP adayına ve parti teşkilatına sert söylemlerde bulunan Akpolat, ciddi iddialarla da gündemde bomba etkisi oluşturdu. İşi asıl çirkefliğe getiren CHP’liler diyen Akpolat cümlelerini şöyle sürdürdü; ‘’Eğer demokrasi varsa herkes işine bakacak. Ben bugüne kadar kimle kavga etmişim, kimin ayağına basmışım. CHP’liler ve başkanı da dahil bir belediye başkan adayına hiç yakışmaz hareketlerde bulunarak, Kadın Kollarının önünü kesip, Gençlik Kollarına para teklif etti. Bu paranın kaynağı nerden geliyor önce o paranın kaynağını söylesinler. Bu sabah bir vatandaş geldi 6 trilyon para harcadıklarını söyledi. 6 trilyon para harcayan adam yarın bir gün Ergene de nasıl başarılı olacak. Her gün deterjanlar, sabunlar dağılıyor bunların parası nerden geliyor?’’   

CHP’nin gerçekten halkçı ve Atatürkçü bir parti olmadığını söyleyen Akpolat; ‘’CHP gerçekten CHP değil, Atatürk’ün kurduğu eksende gitmiyor. Kimseden şikayetçi değilim Allah herkesin kalbine göre versin.  Yollara para saçsa dahi insan gönlü kazanmak para ile olmaz. İnsanların hür iradesi var.  Kimsenin ne önüne çıkarım ne yolunu keserim. Kimse de mümkün mertebe ne benim önüme çıksın ne de yolumu da kessin çünkü ben ve partim önce halka inanıyoruz’’.

‘’Ergene’de DSP Bayraklarını Kim Kesti? ‘’

Ergene CHP İlçe Teşkilatıyla yaşanan sorunların da kendi partilerine mal edilmesinden rahatsız olduklarını ifade eden Akpolat; ‘’CHP’de olay olur, DSP karıştırdı denilir. DSP’nin ne işi var orada. Ben ömrümce kimsenin ayağına basmamaya özen gösterdim. Muhtarlığın önüne CHP pankart astı, ben yine ses çıkarmadım’’ dedi.

Ergene’de DSP seçim bayraklarının kesilmesi üzerine emniyetten gelen görevliler herhangi bir şikayet talebi olup olmadığını sorduğunda, şikayette bulunmayan Akpolat, bayrakları kimim kestiğine ilişkin bir bilgi olmadığını söyledi. ‘’Onlar insan olsa bunu yapmazlardı’’ diyen Akpolat, ‘’Benim kimsenin bayrağıyla işim olmaz. Ben demokrasi hakkımı kullanıyorum. Ben ekibime de söyledim, kimsenin oy pusulası bizi ilgilendirmiyor, önemli olan kendi oylarımızı muhafaza edebilmek’’ diye konuştu. 

Haber: Büşra Arslançorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çerkezköy Kombi Servisi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyatcorluhaber Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Çorlu Cam Balkon Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Hukuk Bürosu Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Otomatik Kepenk Lüleburgaz Otomatik Kepenk Çorlu Oto Kiralama Çorlu Taksi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Fotokopi Kiralama Serpantin İmalatı Kınıkoğlu Yapı Flaş Buhar Bodrum Elektrik Saç Simülasyonu

Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat

Çorlu CNC Lazer Kesim

Çorlu Evden Eve Nakliyat

Çorlu Çilingir