Çorlu'da Korku Salan Kapkaççı Kıskıvrak Yakalandı
Çorlu'da Korku Salan Kapkaççı Kıskıvrak Yakalandı
19 Ekim 2014

Çorlu'da Korku Salan Kapkaççı Kıskıvrak Yakalandı

İlçemizde son dönemlerde yaşlı bayan vatandaşlarımızı hedef alan kapkaç olayları ile ilgili Asayiş Büro ve Çocuk Büro Amirliğimizin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucunda çok sayıda hırsızlık ve benzeri suçlardan kaydı olan Ö.B. kıskıvrak yakalandı.

Bir süre önce Çorlu Kemalettin mahallesi Göçmenler sokakta gece 22:00 sıralarında tek başına evine dönen F.C. isimli bayanın çantasını alıp kaçan şahıs çantayla birlikte izini kaybettirerek kayboldu. Bunun üzerine inceleme başlatan emniyet güçleri sokak sokak güvenlik kameralarını incelemelerine rağmen sağlıklı ve net bir görüntü elde edemediler. 

Uzun bir süre Çorlu’da kapkaç olayı yaşanmazken 13.0.2014 günü akşam saatlerinde Cemaliye mahallesi Mahfel sokak üzerinde V.T. isimli bayanın çantası bir kapkaççı tarafından çalındı. Ertesi gün öğlen saatlerinde Hıdırağa mahallesi Karayel sokak üzerinde A.V. isimli bayanın da çantası kapkaç suretiyle çalınması üserine derhal olay yerine sevk edilen ekipler bölgede yoğun bir operasyon başlattı.

Başlatılan operasyon sonucunda her üç kapkaç olayının da faili olduğu tespit edilen Ö.B. Hıdırağa mahallesinde ekiplerden kaçmaya çalıştıysa da kovalamaca sonucunda yakalanarak gözaltına alındı. Aramalar neticesinde Ö.B.’nin mağdur V.T. den çaldığı çanta Hıdırağa mahallesi Çiçek 7. sokak üzerindeki metruk binada bulundu. 

Emniyette suçlarını itiraf eden Ö.B. 15.10.2014 günü çıkarıldığı adli mercilerce, gerçekleştirdiği 3 kapkaç olayından da tutuklanarak cezaevine gönderildi.çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çerkezköy Kombi Servisi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyatcorluhaber Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Çorlu Cam Balkon Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Hukuk Bürosu Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Otomatik Kepenk Lüleburgaz Otomatik Kepenk Çorlu Oto Kiralama Çorlu Taksi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Fotokopi Kiralama Serpantin İmalatı Kınıkoğlu Yapı Flaş Buhar Bodrum Elektrik Saç Simülasyonu

Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat

Çorlu CNC Lazer Kesim

Çorlu Evden Eve Nakliyat

Çorlu Çilingir