Chp Pm Üyesi Ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer: “Türkiye`nin Kader Seçimi”
Chp Pm Üyesi Ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer:  “Türkiye`nin Kader Seçimi”
04 Haziran 2015

Chp Pm Üyesi Ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer: “Türkiye`nin Kader Seçimi”

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde CHP Tekirdağ Milletvekili adayı olan mevcut milletvekilleri Candan Yüceer ve Emre Köprülü seçim çalışmaları kapsamında Çorlu`da Hatip Mahallesi`nde yer alan Kırcalılar Derneği`ni ziyaret ettiler.

CHP Çorlu İlçe Örgütü tarafından organize edilen program dahilinde seçim çalışmalarını Çorlu`da sürdüren CHP Tekirdağ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Candan Yüceer ile CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Kırcalılar Derneği`ni ziyaret etti. 

Burada konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü: “Bizim izimiz belli, biz Mustafa Kemal Atatürk`ün izinde gidiyoruz, onun ayak izlerini takip ediyoruz. 11 milyon emeklimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında 2 maaş ikramiye vereceğimizi açıkladık. Kredi ve kredi kartı borcu faizi altında ezilen insanlarımıza yardım eli uzatacağımızı belirttik. Yasal faiz yüzde 6 olmasına rağmen vatandaşa yüzde 60 faiz ödetiyorlar. Bu faizlerin yüzde 80`ini kaldıracağız. Türkiye`nin üreten ve ürettiğini hakça paylaşan bir ülke olması için çalışacağız” dedi. 

Köprülü: “Ben son derece önemli olan bir komisyonda, soruşturma komisyonunda görev aldım. Rıza Sarraf`ın önüne yatan bakanları hepiniz hatırlarsınız. Haktan, hukuktan, bahsedenlerin, neler yaptıklarını gördüm, biliyorum. Bakanların çocuklarının Ahmet Davutoğlu`nun emri ile nasıl cezaevi kapılarından çıkartıldığını gördük” diye konuştu. 

Emre Köprülü ayrıca: “CHP iktidarında ülkeyi üreten bir toplum, üreten bir Türkiye haline getirmek istiyoruz. Yetim hakkı yiyenden de hırsızlık yapandan da terörle pazarlık edenden de hesap sormak bizim namus borcumuzdur. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar 7 Haziran`da yaşanacak Türkiye`ye hazır olsunlar. Bunun için yapacak tek bir şey var. Oyları CHP`de birleştireceğiz. Bu ülkenin yurtsever, namuslu insanları oylarını CHP`de birleştirecek ve Türkiye yeni bir güneşle, CHP`nin güneşiyle uyanacak” şeklinde konuştu.

Kırcalılar Derneği`ne yapılan ziyarette konuşan CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise: “Hükümet, biz sandıktan çıktık, kimseye hesap vermeyiz, kimseye de hesap sordurmayız diyerek hareket ediyor. Sizler yerelde bize büyük onur yaşattınız ve yerelde iktidar yaptınız. Büyükşehir Belediyesi kanunu çıkmadan önce her bir milletvekilimi köy köy dolaşıp bu kanunun Tekirdağ`a uymadığını tek tek anlattık. Keşke büyükşehir belediye yasasının endişe duyduğumuz kısımları olmadan büyükşehir olsaydık. Bu konuda en ağır faturaları ödedik. Yasa hazırdı ama altyapımız yoktu. Binalar ve kadro konusunda sıkıntılarımız vardı. Şimdi bunları aşıyoruz. Bu konuda sabrınız ve anlayışınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bundan sonra sizler de bizler de mazeret kabul etmeyeceğiz” dedi. 


Bu seçim Türkiye`nin kader seçimi olacak diyen Yüceer: “Türkiye diktatörlüğü mü seçecek yoksa demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve adaleti mi tercih edecek. Eğer AKP iktidarı 13 yıllık görev süresinde başarılı olsaydı işsizlik artmazdı, ülkede huzur olurdu. Yurt içinde barış, yurt dışında itibar olurdu. Uluslar arası medya ve diğer ülkeler bizi terörizmi destekleyen ülke olarak görüyor. Bu durum benim içimi acıtıyor. Bu görüntü 90 yıllık itibarımızı yerle bir etti. Yapılmayanı yaptık diyorlar, yaptıkları yok ama sattıkları çok. AK Parti iktidarına kadar 57 hükümet görev yaptı. Bu hükümetler 8 milyar dolarlık özelleştirme yaparak 779 milyar dolarlık harcama yapmış. AKP iktidarı ise 10 yılda 52 milyar dolar özelleştirme yapmış, 57 hükümetin harcadığını harcamış üzerine 1 milyar dolar da daha fazla harcamış. Baraj mı yapmışlar, istihdamı mı arttırmışlar, ne yapmışlar yapılan hiçbir şey yok. Onlar konuşur biz yaparız diyorlar ama gerçekte onlar konuşuyorlar, biz yapıyoruz, yaptık, yine yapacağız” diye konuştu. 

Candan Yüceer: “750 kilometre yol yapacağız dediler yapa yapa 19 kilometre yapabildiler. Demiryolu dediler yapamadılar. Tekirdağ Şehir Hastanesi, şehir efsanesine dönüştü. Bunu da kararlılıkla takip edeceğiz. Biz kimseye oturduğu yerden altına lüks araba çekmeyeceğiz. Alın teri ve emeği olan herkese hak ettiği parayı vereceğiz” şeklinde konuştu. 

Çiftçi artık tarlasını ekemiyor, 2 Trakya büyüklüğünde arazi ekilmiyor diyen Yüceer sözlerini şöyle sürdürdü: “Çünkü Türkiye`de çiftçiler en pahalı mazotu, en pahalı tarım ilacını, gübreyi kullanıyor. Oysa yanı başımızda Bulgaristan`da mazot daha yeni 2 lira oldu. Bulgaristan bunu yapıyor çiftçisine vatandaşına mazotu ucuz veriyor. Sen neden vermiyorsun. Çok zenginiz, uçtuk diyorsunuz ama vatandaşınıza mazotu 2 liradan veremiyorsunuz. Hükümet var ama bize kadar var diyor.”

Candan Yüceer ayrıca: “Asgari ücret bin 500 lira, mazot 1,5 lira olacak, emekliye 2 maaş ikramiye vereceğiz diyoruz. Emekliler, hastanelerde, eczanelerde tüm katkı katılım paylarını kaldıracağız. Yaşa takılan emeklilerin sorunlarını çözeceğiz. Maaş farkını kaldıracağız. Çalışırken bin 500 lira maaş alanlar emekli olduklarında maaşları azalıyor. Bu konuda da çözüm üreteceğiz. Emekli, çalışırken aldığı ücrete yakın ücret alacak. Atanamayan öğretmenlerin atamasını yapacağız. Öğrencilerin burs ve yurt sorunlarını çözeceğiz. Biz tavrımızı vatandaşlarımızdan, emeklilerimizden, çiftçimizden, işçimizden yana kullanıyoruz. İktidar partisi tavrını saraydan, trilyonluk araçlardan haramdan yana kullanıyor. Biz ise vatandaştan yana emekten yana oluyoruz. 13 yıldır baştalar iyi olduğunu düşünüyorsanız bir şey demiyorum ama alım gücünüzün azaldığını, gelirlerinizin azaldığını, işsizliğin arttığını düşünüyorsanız CHP`yi başa getirin. Biz de iktidara geldiğimizde keyfimize bakıp kolumuza saat takarsak, sözümüzü tutmazsak hemen gönderin” şeklinde konuştu. 

Yüceer konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Sizlerden bir isteğim daha var. Lütfen oylarınıza sahip çıkın. Eskiden olsa oyunuzu verdikten sonra gönül rahatlığı ile evinize gidebilirsiniz derdim ama artık devir değişti. Trafolara kediler giriyor, sandık sonuçları yanlış yazılıyor, onun için sandıklara ve oyunuza sahip çıkın.”

Chp Pm Üyesi Ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer:  “Türkiye`nin Kader Seçimi”


çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Evden Eve Nakliyat Flaş Buhar Saç Simülasyonu Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat Çorlu CNC Lazer Kesim Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Çilingir Çorlu İkinci El Eşya Çerkezköy Sıhhi Tesisat Çorlu Elektrik Bobibaj Profil Boru Çorlu CNC Çorlu OSGB