Chp Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü: “Siyasette Konum Kazanmak İçin Partiyi Bırakın Bana Bakın Diyenlerden Olmadık”
  • CorluHaber.com
  • Çorlu Haberleri
  • Chp Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü: “Siyasette Konum Kazanmak İçin Partiyi Bırakın Bana Bakın Diyenlerden Olmadık”
Chp Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü: “Siyasette Konum Kazanmak İçin Partiyi Bırakın Bana Bakın Diyenlerden Olmadık”
04 Haziran 2015

Chp Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü: “Siyasette Konum Kazanmak İçin Partiyi Bırakın Bana Bakın Diyenlerden Olmadık”

Seçim çalışmaları kapsamında Çorlu`da derneklere ve mahallere ziyaretler gerçekleştiren CHP Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü ve Candan Yüceer bu kapsamda partilerinin uzun araç konvoyu eşliğinde Sarılar Mahallesi`ni ziyaret etti.

Sarılar Muhtarlığı önünde konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü: “Sarılar`a CHP`ye verdiği destek ve gösterdiği teveccühten ötürü teşekkür ediyorum. Büyün amacımız ve mücadelemiz CHP`yi iktidar yapma mücadelesi. Tıpkı 30 Mart yerel seçimlerinde Tekirdağ`da CHP`yi firesiz iktidar yaptığımız gibi 7 Haziran seçimlerinde de Türkiye`de iktidar yapmak istiyoruz. Biz Sarılar`a gelirken başımız dik geliyoruz. Bırakın partiyi bana bakın diyenlerden olmadık. Parti beyannamemizle gurur duyarak seçim çalışmalarında yürüdük. Siyasette mevki, konum kazanmak için parti seçenler vardır, benim sözüm onlaradır. Biz CHP`de doğduk, CHP`de öleceğiz. Bizim çizgimiz de yolumuz da belli” dedi. 

“Sarılar hattı meclisten geçti”

Köprülü: “30 Mart`ta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oldu, köylerde tüzel kişilikler kalktı. Büyükşehir Yasası görüşülürken köylerin tüzel kişiliklerini kaldırmayın, beldelerin belediyelerini kapatmayın dedik. Biz CHP olarak sizlerin sıkıntılarını öngördük, ne gibi sorunlar yaşayacağınızı bilerek dile getirdik. Şimdi muhtarımız, mahalle muhtarlarının yaşadığı sorunları yaşamaya başladı. Köylerin tüzel kişilikleri kalmadı, muhtarın imza yetkisi kalmadı. Sıkıntılar var ancak Allah`tan ki CHP belediyeleri de var. Sarılar olarak sizlerin bir yol sorunu vardı bu sorun geçen sene çözüldü. Biz burada yaşıyoruz ve sizlerin sorunlarını en iyi bizler biliyoruz. Sorunları siz söylemeden ben söyleyeyim. Ulaşım konusunda da bir probleminiz var. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan UKOME toplantısında Sarılar hattı meclisten geçti. 15 – 20 günde hatta araçlar çalışmaya başlayacak ve bu sorun da çözülecek” diye konuştu. 

“İnançlara, özgürlüğe ve hukuk devletine saygılıyız”

Her fırsatta Sarılar`ı ziyaret ettiğini anımsatan Emre Köprülü: “7 Haziran`dan sonra belediye başkanlarımızla burayı ziyaret ettiğimizde iktidar partisinin milletvekili olarak gelmek istiyorum. Belediye başkanlarımız da iktidar partisinin belediye başkanı olacak. Bizim partimizin geçmişi, kökeni misyonu belli. Biz savaş meydanlarında kurulmuş bir partiyiz. CHP`nin kökleri Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti`ne kadar uzanır. Partimizin kökleri belli. Bu köklerde Mustafa Kemal Atatürk`ün ayak izi var. Biz öyle İçişleri Bakanlığına ver dilekçeyi at imzayı şeklinde kurulmadık. Biz lafta demokrat değiliz. Cumhuriyeti kullanıp cumhuriyetin değerlerini yok etmek için yola çıkanlardan değiliz. İnançlara, özgürlüğe ve hukuk devletine saygılıyız” şeklinde konuştu. 

Emre Köprülü açıklamalarını şöyle sürdürdü: “O partiden bu partiye gidenlerden değiliz. Şimdi sizin karşınıza gelirler, ben de Çorluluyum partiyi bırak bana oy ver derler sonra bakanlar hırsızlıkla, yolsuzlukla suçlandıkları zaman yüce divana gönderme konusu gündeme gelince, Tayyip Erdoğan talimatı verir, ellerini kaldırırlar. Öyle beni tanırsın, beni bilirsin bana oy verin diyenlere aldanmayın. Çünkü bu seçim de ya cumhuriyetten, demokrasiden yana olacaksınız ya da hırsızlık yapan bakanları yüce divana göndermeyenlerden taraf olacaksınız. Bunun arası, ortası yok.” 

“11 milyon emeklimize Ramazan ve Kurban Bayramında 2 maaş ikramiye vereceğiz”

Bugün sokakta, kahvehanede, pazarda, çarşıda herkes CHP`nin seçim beyannamesini konuşuyor diyen Köprülü: “CHP`yi destekleyenler olumlu yönde konuşuyor. CHP`yi desteklemeyenler ise yanlış demiyorlar, yapamaz diyorlar. Seçim beyannamesine yanlış diyen yok. Yapamazlar diyorlar, öyle bir yapacağız ki göreceksiniz. 11 milyon emeklimize Ramazan ve Kurban Bayramında 2 maaş ikramiye vereceğiz. Bir nevi emeklilerimize can suyu vermiş olacağız. Taşeron işçileri kadroya alacağız. Tüm işçilere de iş güvencesi sağlayacağız. İnsanlar işimden olurum korkusu yaşamayacak. Asgari ücretin 900 TL değil bin 500 TL olması lazım. Bunu da sağlayacağız. Elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin, yat sahibi lüks tekne sahibi mazotu 1,5 liradan alacak. Tarlasını sürmek isteyen Mehmet Amca 4,1 liradan alacak. Bu mu adalet, bu mu hakkaniyet, çiftçinin kullandığı mazot 1,5 TL olacak. Mazotun rafineri çıkış fiyatı 1,2 TL size gelene kadar 4,1 TL oluyor. Bunun 2,5 lirasını vergiler oluşturuyor. Devletin mazottan aldığı verginin toplamı 8,5 milyar TL. Buna karşın Rıza Sarraf değerli taş ticareti yapıyor. 40 milyarın üzerindeki bu ticaretten devletin kasasına giren para sıfır. Mehmet Amca`nın mazotuna vergi var, değerli taşa yok. 40 milyarlık ticaretten sadece yüzde 18 KDV alınsa 7,2 milyar yapar. AKP Rıza Sarraf`tan, CHP eli nasırlı çiftçiden yana varın gerisini siz düşünün.”

“CHP`yi yalnız bırakmayacağınızı biliyorum”

Merkez Türkiye projesi açıkladık, hayal ürünü diyorlar şeklinde konuşan Köprülü: “2011 yılında seçim çalışmaları yaparken insanların karşısına Kanal İstanbul Projesi ile çıktılar. Herhalde Merkez Türkiye Projesi Kanal İstanbul projesi kadar hayal değildir. Türkiye`yi büyüteceğiz, herhangi bir problem kalmayacak. Türkiye merkez ve büyüyen bir ülke olacak. Biz Türkiye`yi büyütmek ve geliştirmek istiyoruz. Bunu sizlerin de desteği ile gerçekleştireceğiz. Sarılar`dan altı oklu bayrağın altına evet mührünü basmalarını istiyorum. CHP`yi yalnız bırakmayacağınızı biliyorum. CHP`yi size, sizi de Allah`a emanet ediyorum” dedi. 

CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de Sarılar`da yaptığı konuşmada: “Ben Sarılar Mahallesi demeyeceğim, Sarılar Köyü diyeceğim. Çünkü biz de köylerin yeri ayrıdır. Evimizde mahallemizin fotoğrafı olmaz ama köyümüzün fotoğrafı mutlaka olur. Köy bizim geçmişimizdir, köyler bizim geleceğimizdir” dedi. 

“Meraları imara açtılar”

Yüceer: “Akşamdan sabaha bir odada 2 – 3 bürokratın kağıt üzerinde bizi köyden mahalleye dönüştürmesi ile olmaz. Büyükşehir yasası çıkarken köylerin tüzel kişilikleri ortadan kalkmasın dedik. Adımız köy kalsın ama köylerimiz konforlu olsun istedik. İhtiyaçlarımıza ulaşalım istedik. Biz köylerin varlıklarına dokunmayacağız, köylülere fatura ödetmeyeceğiz dediler ama mera kanununu geçirdiler, daha sonra bir daha mera kanunu yaptılar. Meraları imara açtılar, ormanlarla ilgili kanun çıkardılar ormanları 2/B ile imara açtılar. Kentsel dönüşüm dediler, köylerin arazilerini imara açtılar” diye konuştu. 

Candan Yüceer: “Biz Tekirdağ`ın büyükşehir belediyesi olmasına karşı çıkmadık sadece bu konulara karşı çıktık. O dönemde bizi bunlar büyükşehir belediyesini istemiyorlar, karşı çıkıyorlar diyerek lanse etmeye çalıştılar. Oysa biz Tekirdağ`ın büyükşehir belediyesi olması ile gurur duyacağımızı söylemiş, ancak sıkıntılarımızı da dile getirmiştik. Köyden mahalleye dönen yerlerde bu sıkıntılar görülüyor ve haklılığımız ortaya çıkıyor. CHP`yi iktidara taşımak. Bu yolda bizi yalnız bırakmayacağınıza ve destek vereceğinize gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu. çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Evden Eve Nakliyat Flaş Buhar Saç Simülasyonu Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat Çorlu CNC Lazer Kesim Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Çilingir Çorlu İkinci El Eşya Çerkezköy Sıhhi Tesisat Çorlu Elektrik Bobibaj Profil Boru Çorlu CNC Çorlu OSGB