Chp Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü; “Asgari Ücretten Vergiyi Kaldıracağız”
Chp Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü; “Asgari Ücretten Vergiyi Kaldıracağız”
06 Haziran 2015

Chp Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü; “Asgari Ücretten Vergiyi Kaldıracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, seçim çalışmaları nedeniyle mahalle mahalle gezmeye devam ediyor. Şen mahalle olarak bilinen Kemalettin Mahallesi’ni ziyaret eden Köprülü, yoğun sevgi gösterisi ile karşılaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili ve adayı Emre Köprülü, CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray Arıcı, Kadın ve gençlik kolları ile partililerle birlikte Şen Mahalle olarak bilinen Kemalettin Mahallesi’ni ziyaret etti. Kemalettin Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen ve bir konuşma yapan Milletvekili Köprülü; “Bizim partimizin geçmişi, kökeni misyonu belli. Biz savaş meydanlarında kurulmuş bir partiyiz. CHP`nin kökleri Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti`ne kadar uzanır. Partimizin kökleri belli. Bu köklerde Mustafa Kemal Atatürk`ün ayak izi var. Biz öyle İçişleri Bakanlığına ver dilekçeyi at imzayı şeklinde kurulmadık. Biz lafta demokrat değiliz. Cumhuriyeti kullanıp cumhuriyetin değerlerini yok etmek için yola çıkanlardan değiliz. İnançlara, özgürlüğe ve hukuk devletine saygılıyız” dedi.

“Partiyi Bırak Bana Oy Ver Derler” 

“O partiden bu partiye gidenlerden değiliz” diyen Köprülü; “Şimdi sizin karşınıza gelirler, ben de Çorluluyum partiyi bırak bana oy ver derler sonra bakanlar hırsızlıkla, yolsuzlukla suçlandıkları zaman yüce divana gönderme konusu gündeme gelince, Tayyip Erdoğan talimatı verir, ellerini kaldırırlar. Öyle beni tanırsın, beni bilirsin bana oy verin diyenlere aldanmayın. Çünkü bu seçim de ya cumhuriyetten, demokrasiden yana olacaksınız ya da hırsızlık yapan bakanları yüce divana göndermeyenlerden taraf olacaksınız. Bunun arası, ortası yok” diye konuştu. 

“Biz CHP’de Doğduk, CHP’de Öleceğiz”

Milletvekili ve adayı Köprülü; “Büyün amacımız ve mücadelemiz CHP`yi iktidar yapma mücadelesi. Tıpkı 30 Mart yerel seçimlerinde Tekirdağ`da CHP`yi firesiz iktidar yaptığımız gibi 7 Haziran seçimlerinde de Türkiye’de iktidar yapmak istiyoruz. Biz buraya gelirken başımız dik geliyoruz. Bırakın partiyi bana bakın diyenlerden olmadık. Parti beyannamemizle gurur duyarak seçim çalışmalarında yürüdük. Siyasette mevki, konum kazanmak için parti seçenler vardır, benim sözüm onlaradır. Biz CHP`de doğduk, CHP`de öleceğiz. Bizim çizgimiz de yolumuz da belli” dedi.

“CHP Olarak Herkese İş Sözü Veriyoruz”

“Biz genç bir nüfusuz, taşı sıksak suyunu çıkaracak genç bir nüfusuz” diyen Emre Köprülü; “Biz CHP olarak herkese iş sözü veriyoruz. Ek istihdam yaratacağız. 2 milyon 2 bin işsizimize de istihdam olanağı sağlayacağız. İş bulacağız, iş sahibi yapacağız. CHP iktidarında taşeron işçi kalmayacak. Herkes kadrolu olacak, yani iş güvencesine sahip olacak. İşçimiz 900 TL maaş alıyor, ev kirasını mı ödeyecek, çocuğunu mu okutacak, kendi karnını mı doyuracak. Hangisini yapacak? Yapamazsınız arkadaşlar, geçindiremezsiniz ailenizi, ne yapacaksınız, yapacak şey belli CHP’ye oy vereceksiniz. Asgari ücreti 1 bin 500 TL yapacaksınız. Durum ortada, yapacak şey belli. Çalışan kardeşlerimize, bacılarımıza, ağabeylerimize söylüyorum asgari ücret bin 500 TL olacak. Biz asgari ücretin üzerindeki vergi yükümlülüğünü kaldıracağız. Vergi kalkacak asgari ücretten. İstihdam edene de ek bir yük, ek bir külfet getirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Emeklilerimize Can Suyu Vereceğiz”

Sık sık alkışlara maruz kalan Milletvekili Köprülü; “Biz iktidar yürüyüşü için emeklimizi, çalışanlarımızı, işçilerimizi, memurumuzu yanımıza kattık. Bugün sokakta, kahvehanede, pazarda, çarşıda herkes CHP`nin seçim beyannamesini konuşuyor. CHP`yi destekleyenler olumlu yönde konuşuyor. CHP`yi desteklemeyenler ise yanlış demiyorlar, yapamaz diyorlar. Emeklilerimiz toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturuyor. Emeklilerimiz alım gücü zorluğu yaşayan insanlar. Biz onlara bir cansuyu verebilir miyiz düşüncesindeyiz. Seçim beyannamesine yanlış diyen yok. Yapamazlar diyorlar, öyle bir yapacağız ki göreceksiniz. 11 milyon emeklimize Ramazan ve Kurban Bayramında 2 maaş ikramiye vereceğiz. Bir nevi emeklilerimize can suyu vermiş olacağız” dedi. 
“Çiftçinin Kullandığı Mazot 1,5 TL Olacak”

“Taşeron işçileri kadroya alacağız” diyen Milletvekili Köprülü; “Tüm işçilere de iş güvencesi sağlayacağız. İnsanlar işimden olurum korkusu yaşamayacak. Asgari ücretin 900 TL değil bin 500 TL olması lazım. Bunu da sağlayacağız. Elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin, yat sahibi lüks tekne sahibi mazotu 1,5 liradan alacak. Tarlasını sürmek isteyen Mehmet Amca 4,1 liradan alacak. Bu mu adalet, bu mu hakkaniyet, çiftçinin kullandığı mazot 1,5 TL olacak. Mazotun rafineri çıkış fiyatı 1,2 TL size gelene kadar 4,1 TL oluyor. Bunun 2,5 lirasını vergiler oluşturuyor. Devletin mazottan aldığı verginin toplamı 8,5 milyar TL. Buna karşın Rıza Sarraf değerli taş ticareti yapıyor. 40 milyarın üzerindeki bu ticaretten devletin kasasına giren para sıfır. Mehmet Amca`nın mazotuna vergi var, değerli taşa yok. 40 milyarlık ticaretten sadece yüzde 18 KDV alınsa 7,2 milyar yapar. AKP Rıza Sarraf`tan, CHP eli nasırlı çiftçiden yana varın gerisini siz düşünün” diye konuştu. 

“Biz Asgari Ücretliden Yana Olacağız”

CHP’nin her zaman halktan yana olacağını söyleyen Milletvekili ve adayı Emre Köprülü;“Altına, elmasa, yakuta vergi koyacağız. Sen onlardan yana ol, biz asgari ücretliden yana olacağız. Sen Rıza Sarraf’tan yana ol, biz emekliden, çiftçiden, esnaftan yana olacağız. Herkesi borçlandırmışsın aman ekonomi bozulmasın diyerek tehdit ederek oy istiyorsun. 13 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz, bu faiz olayına neden ses çıkarmadınız. Faiz altında ezdirdin vatandaşı. Her yıl iki Trakya büyüğü yer ekilmiyor Türkiye’de. Topraklarımız ekilecek, fabrikalarımız çalışacak” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından vatandaşlarla kucaklaşan ve sohbet eden Milletvekili Emre Köprülü, çevrede bulunan işyerlerini ve esnafları ziyaret ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Evden Eve Nakliyat Flaş Buhar Saç Simülasyonu Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat Çorlu CNC Lazer Kesim Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Çilingir Çorlu İkinci El Eşya Çerkezköy Sıhhi Tesisat Çorlu Elektrik Bobibaj Profil Boru Çorlu CNC Çorlu OSGB