Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “Net 40 Bin Metrekare Taş Ortada Yok”
Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “Net 40 Bin Metrekare Taş Ortada Yok”
06 Haziran 2015

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “Net 40 Bin Metrekare Taş Ortada Yok”

Şuana kadar sessizliğini koruyan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, suskunluğunu bozdu. Göreve geldiği gibi ölçüm yaptırdığını belirten Başkan Yüksel; “Net 40 bin metrekare taş ortada yok, komple bir usulsüzlük var. AK Partililerin İğneler`de kaçak fabrikası var, Velimeşe’de kaçak yıkama yağlama dükkanı var. Ruhsatı olmayan yerin açılışını AK Partililer yaptı” dedi.

Şuana kadar sessizliğini koruyan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, suskunluğunu Avrupa Yakası Gazetesi’ne bozdu. Bundan önce AK Partili meclis üyeleri ve ilçe başkanın yaptığı açıklamalara da cevap veren Başkan Yüksel, kilit parke taşıyla ilgili çeşitli iddialar ortaya attı. Net 40 bin metrekare kilit parke taşının ortada olmadığını söyleyen Başkan Yüksel; “Ben göreve geldiğim gibi ölçüm yaptırdım. 40 bin metrekare taş açığı var. Şu anda bakanlığa gönderdik. Bakanlık da topu valiliğe attı. Valilik incelemesinin neticesinde ise valilik incelemeyi yaptı sonucu bize bildirmediler ama yapılan ölçümlerde valilikten gelen yetkililer aynı ölçünün eksik olduğunu sözle ifade ettiler, ben yazılı istiyorum” dedi. 

“Net 40 Bin Metrekare Taş Ortada Yok”

Başkan Yüksel; “Müteahhit firma kabul etmiyor ancak bizim ölçümümüz, özel firmaya ölçtürdük, kendi mimarlarımız, harita mühendisimiz, imar müdürümüz de ölçtü. Net 40 bin metrekare taş ortada yok. Küme evlerde yapılan ihalede geçici kabulü yapılmış, bu da şu demek oluyor komple Cumhuriyet Mahallesi’ni kapsayan bir alan oluyor. Yeni kapanan bir köyün tamamını kapsıyor. Burada bir usulsüzlük var, arkadaşlarımız neden ve niçin böyle bir şey yaptılar, görevli arkadaşlar da neden böyle bir şeye imza attıklarını bilemiyorum. Biz bunu ölçtürmeseydik yapanın yanına kar kalacaktı. Üstüne yatsaydık ne olacaktı. Yani doğmamış yetim hakkını yemiş olacaklardı. Zaten yemişler, devlet birimlerinden biz tabii ki adım atmalarını bekliyoruz. Adım attıktan sonra sonuçta gereken yapılacaktır” diye konuştu.

“İğnelerde Kaçak İnşaat Var”

AK Parti Ergene İlçe yönetimi ve meclis üyelerinin yoğun muhalefeti ile karşı karşıya kaldığını anımsattığımız Başkan Rasim Yüksel; “İnsanlar ilk önce kendileri aynaya bakacaklar, kendi düzgünlüklerine bakacak. Ben yasalar kurallar neyse onu yapıyorum. Bizim şovla işimiz yok, başkan yardımcımız hata yapmıştır, cezasını da çekecektir. 10 bin TL’lik ceza kestik, yasalar benim için de geçerli onlar içinde geçerli, herkes için geçerli. Dediğim gibi onların AK Parti grup başkanı arkadaşımızın İğneler`de kaçak fabrikası var” dedi. 

“Önce Kendilerine Bakacaklar”

Velimeşe’de eski meclis üyesinin oğlu yıkama yağlama tesisi açtı, bütün AK Parti meclis üyeleri de geldi. AK Parti İlçe başkanı da geldi, ben hassasiyet gösteririm. Ruhsat olmayan yerlere hiçbir zaman açılışa gitmem. Tabi ki bu benim prensibimdir. O arkadaşlarımız ne hikmetse bizi suçlarken kendileri daha dikkatli olmaları gerekiyor. Ruhsatı olmayan bir yer açtılar. Meclis üyeliği yapmış bir arkadaşımızın bunları bilmesi lazım. İlk önce ruhsatı alıp ondan sonra işletme ruhsatı alacak. Maalesef arkadaşlarımız bunları kendilerini görmüyorlar. Önce kendilerine bakacaklar, yasalar hepimiz için eşit. Kendi arkadaşlarının arkasında durmadılar. Ben söylüyorum, 40 bin metrekare taş açığı var, onlar kendi partilisidir sonuçta, o partiyi temsil etmiş belediye başkanıdır. Ancak arkasında durmadılar. Tabii ki kendi tercihleridir” şeklinde konuştu. 

Ayrıca Başkan Rasim Yüksel; “Ergene hak ettiği hizmetleri bizimle alacaktır. Biraz sabır istiyorum. Hedeflerimizin hepsini 5 yıl içinde gerçekleştireceğiz. Hedeflerimizin fazlasını yapacağız, eksiği kalmayacak. Bunu herkes yaşayarak görecek” dedi.çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çerkezköy Kombi Servisi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Evden Eve Nakliyatcorluhaber Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Çorlu Cam Balkon Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Hukuk Bürosu Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Otomatik Kepenk Lüleburgaz Otomatik Kepenk Çorlu Oto Kiralama Çorlu Taksi Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Fotokopi Kiralama Serpantin İmalatı Kınıkoğlu Yapı Flaş Buhar Bodrum Elektrik Saç Simülasyonu

Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat

Çorlu CNC Lazer Kesim

Çorlu Evden Eve Nakliyat

Çorlu Çilingir