Tosfed Raid Kupa Yarışı Çorlu'da Yapıldı
Tosfed Raid Kupa Yarışı Çorlu'da Yapıldı
22 Haziran 2015

Tosfed Raid Kupa Yarışı Çorlu'da Yapıldı

Tekirdağ Valiliği ve Çorlu Belediyesi'nin katkıları ile ilk ayağı Trakya Offroad Kulübü (TRAKOFF) tarafından organize edilen Tosfed Raid Kupa Yarışı, 20-21 Haziran tarihlerinde Çorlu Önerler Mahallesi Kum Ocakları mevkiinde koşuldu.

Yarışların ilk  gününde 120 km’lik raid etabında yarışçılar, organizasyon tarafından yarış günü teslim aldıkları yol notları ile öncesinde hiç tanımadıkları doğal bir etapta, hem yollarını bulmak  hem de finish noktasına en hızlı şekilde ulaşmak için mücadele verdi. Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından şehrimize gelerek yarışmaya katılan yarışmacılar trafiğe açık bir alanda koşulan raid yarışında, etap içerisindeki yol notlarında belirtilen kural ve hız sınırlamalarına da uyarak en hızlı dereceyi elde etmeye çalıştı.

Araçlara takılan özel bir takip sistemi ile tüm kural hataları yarış merkezi tarafından değerlendirildikten sonra zorlu etabın ilk gününün sonunda finish görebilen ekipler için heyecan, 21 haziran Pazar günü saat 11:00’de start alan Özel Global ABM Seyirci Etabı ile kaldığı yerden devam etti. Uzun soluklu yarışın sonunda genel klasmanda en iyi etap derecelerine sahip olan ekiplerden Ahmet Tınkır – Rafet Yılmaz ikilisi birinci, Ali Kartal – Emirhan Kartal ikilisi ikinci olurken, Mert Becce – Hakan İsen ikilisi ise üçüncülüğü elde ederek, iki gün boyunca toplamda aldıkları yüksek puanlar sayesinde kupalarına kavuştu.


çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Prefabrik Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Evden Eve Nakliyat Flaş Buhar Saç Simülasyonu Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat Çorlu CNC Lazer Kesim Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Çilingir Çorlu İkinci El Eşya Çerkezköy Sıhhi Tesisat Çorlu Elektrik Bobibaj Profil Boru Çorlu CNC Çorlu OSGB Kırklareli OSGB

Çorlu Firma Rehberi

Eşanjör

Çorlu Geri Dönüşüm

Çorlu Taksi