Tekirdağ'da Mahalle İftarlari Başladi
Tekirdağ'da Mahalle İftarlari Başladi
23 Haziran 2015

Tekirdağ'da Mahalle İftarlari Başladi

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından “Ramazan Buluşması” adı altında yapılan mahalle iftarları başladı.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi tarafından “Ramazan Buluşması” adı altında yapılan mahalle iftarları başladı.

İlk olarak Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Altınova Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine yaklaşık 500 vatandaş katılarak iftarlarını açtı. Altınova Mahallesi muhtarlığında yapılan iftara Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve çok sayıda Süleymanpaşa’lı katıldı. İftar öncesi vatandaşlarla sohbet eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, katılımdan memnun olduğunu ifade ederek, “İftarlarımızı bir gelenek olarak yapıyoruz bunu geçen sene de aynı şekilde yaptık. 11 ayın sultanı ramazanda her akşam bir mahalle de sokak iftarları hazırlıyor Süleymanpaşa Belediyesi. Burada amacımız mahallenin bir masa etrafında birliğini dirliğini sergilemesi ve iftarlarını beraber açmasıdır. Buna vesile olduğumuz içinde son derecede mutluyuz. Bu sene biraz daha profesyonel bir sistem kurduk. Hiç beklemeden termobakslarımızla vatandaşlarımız sıcak biçimde yemeklerini servis alıyorlar” dedi.

Ramazan ayı boyunca Süleymanpaşa Belediyesi olarak çeşitli etkinlikler yapılacağından da bahseden Eşkinat, “Köyden mahalleye dönüşen noktalarımız da belediye olarak tiyatro getiriyoruz. Ramazan eğlencelerini yaşatıyoruz. Sahilde anfi tiyatroda Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri gerek müzik gerek tiyatro etkinlikleri yapıyoruz. Vatandaşımızın hoş bir ramazan geçirmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Ayriyeten simgesel ramazan davulcusu da manilerini söyleyerek Süleymanpaşa’nın çeşitli yerlerinde dolaşıyor” diye konuştu. Mahalle İftarlarının Ramazan ayı boyunca çeşitli mahallelerde yapılması planlanıyor.


çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Klima Servisi Çorlu Prefabrik Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Evden Eve Nakliyat Flaş Buhar Saç Simülasyonu Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat Çorlu CNC Lazer Kesim Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Çilingir Çorlu İkinci El Eşya Çerkezköy Sıhhi Tesisat Çorlu Elektrik Bobibaj Profil Boru Çorlu CNC Çorlu OSGB