Geleceğin Fotoğrafçıları Çorlu'da Yetişiyor.
Geleceğin Fotoğrafçıları Çorlu'da Yetişiyor.
22 Ocak 2013

Geleceğin Fotoğrafçıları Çorlu'da Yetişiyor.

Sadece çorlu da değil Türkiye ' de bir ilk olan İGDAF çocuk kulübü, profesyonel fotoğrafçıları aratmayacak derecede çektikleri güzel fotoğraflar ile geçtiğimiz ay Orion da ilk sergilerini açtılar.

'' GELECEĞE SEVGİ SAKLAMAK , BİZİM HİKAYEMİZ BU '' Gılcan Mete böyle  ifade  ediyor  kurduğu  çocuk  kulübünün  amacını.

         Sadece  çorlu da  değil Türkiye ' de bir  ilk  olan İGDAF çocuk kulübü,  profesyonel   fotoğrafçıları  aratmayacak derecede  çektikleri güzel fotoğraflar ile geçtiğimiz  ay  Orion da  ilk sergilerini açtılar.

          Sergi öncesinde   Çorlu Sakatlar  Okulunda ki arkadaşları ile  beraber  olan  küçük fotoğrafçıların  eserlerinin  satışı da  Çorlu Sakatlar Derneğine  bağışlandı.Küçük fotoğrafçılar  15  günde  bir  halen  arkadaşları ile  beraber  olup  fotoğraf  çekmeyi  arkadaşlarına  öğretmeye devam ediyorlar.

           Bu sosyal sorumluluğu paylaşan ve  yaşlarından çok büyük işleri  başaran  çocuk kulübünün  arkasında  onlara destek veren ailelerinin  yanında İGDAF ( İki Günde  Devri  Alem  Fotoğrafçılık Derneği ) ve Fotoğrafçılık  öğretmenleri  Gılcan Mete var. 

      İgdaf Çocuk  kulübünün  ilk  öğrencileri olan  Elif  Bade  ZABUN , Damla  KÖSE , Yağmur  NUMANOĞLU ,Öykü ÇIRAK ,Ece Naz ERTAN , Çağla  Kazanlı ,Melisa  KAZANLI , Damla KÖSE , Zeynep GÖÇMEZ, Zeynep KARS ,Mert  ATMACA , Arda ER ,Yağız BAYINDIR  ve  Yusuf Emre KENAROĞLU nun yaşları  7  ila 12 arasında değişiyor. 

 

           Gılcan Mete   İGDAF çocuk kulübü için ,çocuklarımız  objektiften baktıklarında hayatın  gerçekleri ile  yüzleşmekle  kalmıyor , hayallerini de  fotoğraf  makinesi ile  anlatabiliyorlar  diye  açıklıyor yaptıklarını. 

           Çorlu  İki  Günde Devri Alem ( İGDAF) derneği   21-09-2012  tarihinde 7 kişilik bir  arkadaş grubunun   düşüncesi ile  kuruldu. Sadece Çocuk kulübünden kurulu olmayan  İGDAF ın  şu anda 16  kişiden oluşan bir  yönetim kurulu var. Derneğin başkanı  Dr Oktay  ERTAN başkanlığındaki  kurucu  üyeler  arasında , Ahu ZABUN , Aysun KÖSE ,A.Barış GÖÇMEZ ,Beyza Emel ERTAN ,Çiğdem KAZANLI,Meral DELİBAY bulunmaktadır.

           İGDAF fotoğraf  dünyasına katılımı ile  beraber , AKA kolejinde  düzenlenen  bir  seminer  ile  sadece  Temel Fotoğrafçılık  olarak  değil ,ileri  seviyede  fotoğrafçılık  için  etkinlikler  düzenlemeye  başladı. Daha  sonra  dernek ,  Büyükçekmece de  Türkiye' den 37 derneğin katıldığı Mimar  Sinan ın  tarihi Kervansaray  eserinin içinde   üyelerinin  fotoğrafları  ile  yer  aldı. Çalışmalarına  devam  eden dernek fotoğrafın  tanınması için  önce  Tekirdağ BİLSEM  okulunda , Trakya Kolejinde ve  N.K.Ü Meslek Yüksek Okulunda Eğitmenleri Gılcan Mete ile  seminerler  verdi.

           İgdaf  Çocuk kulübünün  fotoğraf  sergisine Türkiye'nin ilk kadın  fotoğrafçılık  öğretmeni  ve  duayenlerinden Pr.Dr. Güler  ERTAN katılarak  serginin açılışı sonrası  çocuklarla  beraber  2  gün  vakit  geçirerek  onlarla  hayatını  ve fotoğrafçılığı paylaştı.  Bu tam anlamı ile ilklerin buluşmasıydı .. 

           İGDAF  4-7  ocak  tarihlerinde yine Türkiye' nin  ve  dünyanın  en önemli  fotoğraf  isimlerinden olan  Çerkes  KARADAĞ ile  beraber eğitimlerine  devam ederek  fotoğrafçıyı     Çorlu  Aka  Kolejinde  düzenlenen bir  seminer ile fotoğraf  severlerle  buluşturdu .

               İGDAF  derneği şu anda   çalışmalarına  ve  eğitimlerine  devam ederken , önümüzdeki  günler  için  yoğun bir  planlama ve çalışma  içinde. 15- 24 MART tarihinde  Orion AVM de çok farklı bir  konseptle fotoğraf  sergisi açacak olan İGDAF mayıs  ayında Çorlu Sakatlar  Okulunda  ders  verdikleri  çocuklar ile  yine bir  fotoğraf  sergisi ile  Çorlu fotoğraf  severler ile  buluşacak..

Geleceğin Fotoğrafçıları Çorlu'da Yetişiyor. Geleceğin Fotoğrafçıları Çorlu'da Yetişiyor. Geleceğin Fotoğrafçıları Çorlu'da Yetişiyor.


çorlu haber üyelik işlemleri
köşe yazarları
Mehmet Bozdağ Hesap Köprüsü

Mehmet Bozdağ

Abdullah Gürman Şikayetim Var!

Abdullah Gürman

Çorlu Cam Balkon

Çorlu Web Tasarım

Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Diş Doktoru

Serpantin İmalatı

Çorlu Halı Yıkama Çorlu Cam Balkon Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Prefabrik Sifonik Sistem Çorlu Apartman Temizliği Çorlu Tıkalı Kanal Açma Çorlu Evden Eve Nakliyat Flaş Buhar Saç Simülasyonu Bina Yıkım ve Ağır Nakliyat Çorlu CNC Lazer Kesim Çorlu Evden Eve Nakliyat Çorlu Çilingir Çorlu İkinci El Eşya Çerkezköy Sıhhi Tesisat Çorlu Elektrik Bobibaj Profil Boru Çorlu CNC Çorlu OSGB Kırklareli OSGB

Çorlu Firma Rehberi

Eşanjör

Çorlu Geri Dönüşüm

Çorlu Taksi